Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Jedną z głównych czynności dotyczących ochrony środowiska jest kontrola urządzeń grzewczych i wydobywającego się z nich dymu. Działania Straży Miejskiej w tym zakresie wzmożone są w okresie zimowym.

Rozpoczęto już pierwsze kontrole w budynkach, w których stwierdzano podejrzenie spalania odpadów. Niestety – w kilku przypadkach przypuszczenia potwierdziły się, a osoby odpowiedzialne za złamanie przepisów zostały ukarane mandatami. Wysokość kary w najlżejszych przypadkach wynosi do 500 zł.

Należy pamiętać, że spalanie odpadów, szczególnie tworzyw sztucznych, nie prowadzi do ich zniknięcia, lecz do zmiany ich postaci w bardzo niebezpieczne substancje, które krążą w powietrzu. Wdychając te zanieczyszczenia, każdy z nas jest narażony na choroby dróg oddechowych, uszkodzenie płuc i inne dolegliwości, podczas gdy przyczyna choroby nie jest rozpoznana i usunięta.
Jak rozpoznać dym powstający w wyniku spalania odpadów różnego pochodzenia? Najczęściej ma on bladopomarańczowy, bury i niejednolity kolor oraz duszący, ostry zapach.

W przypadku jego zauważenia prosimy o powiadomienie ostrzeszowskiej Straży Miejskiej:
telefon: 62 732 06 06 lub 607 245 446 – informują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.

 

Ogłoszenia
J3M