Jedną z głównych czynności dotyczących ochrony środowiska jest kontrola urządzeń grzewczych i wydobywającego się z nich dymu. Działania Straży Miejskiej w tym zakresie wzmożone są w okresie zimowym.
Rozpoczęto już pierwsze kontrole w budynkach, w których stwierdzano podejrzenie spalania odpadów. Niestety – w kilku przypadkach przypuszczenia potwierdziły się, a osoby odpowiedzialne za złamanie przepisów zostały ukarane mandatami. Wysokość kary w najlżejszych przypadkach wynosi do 500 zł.
Należy pamiętać, że spalanie odpadów, szczególnie tworzyw sztucznych, nie prowadzi do ich zniknięcia, lecz do zmiany ich postaci w bardzo niebezpieczne substancje, które krążą w powietrzu. Wdychając te zanieczyszczenia, każdy z nas jest narażony na choroby dróg oddechowych, uszkodzenie płuc i inne dolegliwości, podczas gdy przyczyna choroby nie jest rozpoznana i usunięta.
Jak rozpoznać dym powstający w wyniku spalania odpadów różnego pochodzenia? Najczęściej ma on bladopomarańczowy, bury i niejednolity kolor oraz duszący, ostry zapach.
– W przypadku jego zauważenia prosimy o powiadomienie ostrzeszowskiej Straży Miejskiej:
telefon: 62 732 06 06 lub 607 245 446 – informują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.
Prezes kazał palić wszystkim oprócz opon, jak urzędasy są tacy mądrzy i potrafią nasyłać na ludzi swoich psów miejskich to niech mi wungiel zamówią na stronie PGG to będe palił eko, wtedy dymek będzie miał odpowiedni kolorek i zapaszek…
POT ma rację, prezes wyraźnie powiedział, więc łapy precz od mojego opału.
A ja się pytam gdzie jest dodatek węglowy czekam już prawie trzy miesiące.
Kto pali śmieci, plastik powinien odpowiadać jak za wielokrotne zabójstwo z premedytacją. Kiedy ludzie to zrozumiecie, że trujecie siebie i innych? W Ostrzeszowie zawsze było widać powietrze, jak nie było problemu z węglem to też, a w tym roku pewnie będzie kompletna tragedia, bo się wymówka łatwa znalazła. To nie problem z węglem, tylko z mózgami niektórych ludzi. Po 17-stej nie da się wyjść z domu. Gonić, gonić i jeszcze raz gonić trucicieli!!
To czym mamy palić.. jak wyngla nima A w domu zimno drewno drogie i tyz nima więc teraz się śmieci nie wystawia tylko gawre nimi grzeje i ja bym mandatu nie przyjął prezes kazał palić wszystkim.. A z resztą co ten starzec wie nic on w piecu nie pali zakupów nie robi dzieci nie ma i nawet w szyję nie wali.
Przy takiej niegospodarnosci i powiekszajacych sie zadłuzeniach gminy potrzebne sa dodatkowe wplywy do kasy wiec nayła sie staz miejską tam gdzie napewno beda ;mandaty do nałozenia . Gmina jakos nie kawapi sie do sptrowadzenia opału po cenach preferencyjnynych , mało tego że ludziom ledwo starcza n awegiel po ponad3tys to jeszcze beda kary placic. Hieny
Niby mam obowiązek wpuścić ich do domu. OK, ale przecież mogę to robić przez godzinę albo dłużej
A ja nie poczuwam sie do obowiazku wpuszczania d domu kogokolwie bez nakazu, z dobrej woli moge przedstawicfaktury za opał oraz ten opał okazac, od kontroli kotłowni jest kominiarz