27 grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie przyjęli zawiadomienie o kradzieży dwuosiowej przyczepki samochodowej w Kotłowie. Niespełna miesiąc później, bo 23 stycznia, została ona odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Nowy „właściciel” przyczepki niezbyt długo cieszył się jej posiadaniem, gdyż funkcjonariusz, który przyjmował zawiadomienie, 23 stycznia br., wracając po zakończonej służbie do domu, w miejscowości Rososzyca zauważył pojazd, który holował przyczepę, odpowiadającą tej, którą opisał właściciel w zawiadomieniu. Nie zwlekając, zatrzymał on zestaw pojazdów, potwierdzając jednocześnie swoje przypuszczenia – relacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Kierujący pojazdem marki renault, 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego oświadczył, że pojazd, którym kierował należy do niego, natomiast przyczepka jest własnością podróżującego z nim 45-letniego pasażera. Mężczyźni na okoliczność wejścia w posiadanie przyczepki zostali przesłuchani w charakterze świadka.

Prowadzone postępowanie nie potwierdziło ich zeznań, dlatego też 45-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego zatrzymano jako podejrzewanego o kradzież mienia. Mężczyzna nie przyznał się jednak do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które zostaną zweryfikowane w trackie prowadzonego przez Posterunek Policji w Mikstacie postępowania. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M