45 krzeseł w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze zyskało nowe poszycia dzięki współpracy ZS nr 1 w Ostrzeszowie i firmy Adams Group z Ligoty.

Ogłoszenia
Instal Grunt

 Uczniowie i nauczyciele z ostrzeszowskiej “szkoły drzewnej” wraz z pracownikami tapicerni Adams Group wspólnie przeprowadzili 2-godzinne zajęcia praktyczne w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze. Uczniowie 7 i 8 klasy kobylogórskiej “podstawówki” mogli samodzielnie odnowić część szkolnych krzeseł. W ruch poszły zszywki tapicerskie, pistolety i wkrętarki. Nikt się nie nudził, nikt nie mówił, że czegoś nie potrafi. Każdy z chętnych uczniów spróbował swoich sił.

Warsztaty praktyczne

Pomysł wspólnych warsztatów zrodził się niedawno. – Zwróciłam się do dyrektora Dariusza Grzesika z ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z pytaniem, czy szkoła mogłaby pomóc nam zrealizować warsztaty, w czasie których dokonalibyśmy renowacji naszych wysłużonych krzeseł. Pan dyrektor zaproponował, że mogą do nas przyjechać przedstawiciele szkoły i przeprowadzić zajęcia praktyczne – wyjaśnia Joanna Ciachera-Raduła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. – Wszystko to w ramach prezentacji konkretnych zawodów i specjalizacji, w których mogą kształcić się uczniowie szkoły “drzewnej”. Zależy nam na tym, by naszym uczniom pokazywać, jakie mają możliwości pozyskania zawodu. Za chwilę uczniowie naszej szkoły będą brali udział w “drzwiach otwartych” różnych szkół w regionie, jednak takie praktyczne warsztaty mogły im dać namiastkę tego, czego konkretnie można nauczyć się w ZS nr 1 – dodaje Joanna Ciachera-Raduła.

Razem można więcej

Nauczyciele ZS nr 1 zwrócili się z kolei do Adams Group – firmy, która ma siedzibę w Ligocie i już od dawna aktywnie wspiera działania szkoły, m.in. finansując niezbędny sprzęt dla stolarzy czy technologów drewna, organizując warsztaty dla uczniów. – Zawsze szukamy możliwości współpracy z różnymi podmiotami. Chętnie realizujemy zajęcia, w czasie których możemy pokazać, w jaki sposób wygląda kształcenie naszych uczniów. W tym przypadku potrzebowaliśmy jednak także tkaniny. Firma Adams Group przyszła nam z pomocą. Jak widać – razem możemy więcej – tłumaczy Krzysztof Rainer, nauczyciel stolarstwa w ZS nr 1.

Przygotowaliśmy odpowiednią tkaninę, która stanowi nowe poszycie dla kilkudziesięciu szkolnych krzeseł. Dodatkowo nasi pracownicy w czasie 2-godzinnych warsztatów wraz z nauczycielem ZS nr 1 asystowali uczniom SP w Kobylej Górze przy ich pracy, pokazali im, w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie można tapicerować krzesło – mówi Adrian Kurka, kierownik Tapicerni i Pakowania w Adams Group. Przedstawiciele firmy w czasie warsztatów opowiedzieli też uczniom o tym, jakie możliwości pracy daje producent mebli z Ligoty.

Dbają o środowisko

 – Zależy nam na współpracy z lokalnymi szkołami oraz szkołami branżowymi. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, ponieważ to właśnie uczniowie szkół z okolicznych gmin są naszymi potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Ważny jest też dla nas aspekt dbałości o środowisko. Dlatego wsparliśmy akcję renowacji krzeseł. Lepiej odnowić niż wyrzucić i kupić nowe – wyjaśnia Adrian Kurka z Adams Group.

Krzesła, których uczniowie nie zdążyli odnowić trafiły teraz jeszcze do ZS nr 1, gdzie w czasie warsztatów uczniowie Technikum Technologii Drewna szkoły “drzewnej” dokończą renowację. Następnie cały komplet będzie służył dalej w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze.

Materiał prasowy

Ogłoszenia
J3M