Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który oddał strzał z pistoletu na gumowe kulki. Do tego miał przy sobie narkotyki i prowadził pod ich wpływem.  

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Do nietypowej, a zarazem niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę w Szklarce Przygodzickiej.

30 grudnia o godzinie 17:00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji został powiadomiony o incydencie z udziałem kierującego, u którego zgłaszająca zauważyła przedmiot przypominający broń. Sytuacja miała miejsce w rejonie Ronda Ostrzeszowskiego w miejscowości Szklarka Przygodzicka – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Okazało się, że styl jazdy kierowcy kii, wzbudził niepokój mieszkańców pow. oleśnickiego. Uznali oni, że kierowca osobówki może być pod wpływem alkoholu, dlatego też powiadomili odpowiednie służby. Kiedy nagle kierowca zjechał z drogi i zaparkował w rejonie zatoki autobusowej, 51-latka i jej 49-letni partner podeszli do mężczyzny, a kiedy wrócili już do swojego samochodu … usłyszeli strzał.

Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali 30-latka, mieszkańca powiatu ostrowskiego, a także zabezpieczyli posiadany przez niego przedmiot. W trakcie czynności okazało się, że jest to broń obronna na gumowe kulki, na której posiadanie nie jest wymagane zezwolenie. Ponadto podczas kontroli osobistej przy mężczyźnie ujawniono woreczek strunowy z zawartością białego proszku w ilości ok. 1 grama – przekazała funkcjonariuszka. – Po przewiezieniu kierującego do ostrzeszowskiej komendy wykonano u niego test na zawartość w organizmie środków psychoaktywnych z wynikiem pozytywnym oraz pobrano krew do badań. Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. RED

fot. sxc.hu

 

Ogłoszenia
J3M