Już wkrótce gmina Grabów nad Prosną rozpisze przetarg na modernizację czterech ulic w mieście oraz dróg w jedenastu miejscowościach. Szansa na zrealizowanie tej inwestycji powstała w momencie, gdy samorządowi przyznano 8-milionowe dofinansowanie z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo szeroki.

Poprawimy stan dróg w mieście oraz w sołectwach – zapowiada burmistrz Grabowa nad Prosną Maksymilian Ptak.W sołectwach: Książenice (ul. Polna); Skrzynki (Żurawiniec); Grabów Wójtostwo (od drogi wojewódzkiej do Biernacic); Siekierzyn (od drogi wojewódzkiej do lasu); Palaty (ul. Jaśminowa); Dębicze (kontynuacja do drogi powiatowej); Bobrowniki (od drogi powiatowej do p. Krzyżanowskiego); Chlewo (Aleja Gruszowa); Bukownica (Huby II); Marszałki (droga przy szkole); Giżyce (droga powiatowa).

Postępowanie przetargowe ma się rozpocząć w marcu, natomiast realizacja w założeniu potrwać ma do końca czerwca.

Jeśli chodzi o odcinki w mieście, to mowa też o nowych chodnikach na ulicach: Kępińskiej, Biegańskiego i Kolejowej dodaje burmistrz.

Pozostając w temacie drogownictwa warto dodać, że jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Giżyce. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zabezpieczył na ten cel 3.200.000 złotych.

Miejmy nadzieję, że uda się to zadanie rozpocząć, a być może i zrealizować w tym roku – mówi M. Ptak. Trwają dokładne ustalenia co do odcinka i zakresu prac. Sygnalizowałem w imieniu mieszkańców potrzebę kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej w Giżyach i Palatach, oczywiście uwzględniając chodnik czy ciąg pieszo-rowerowy, bo to niewątpliwie polepszyłoby komfort i bezpieczeństwo.

Czy WZDW wysłucha sugestii władz Grabowa? Wkrótce się przekonamy. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M