Seniorzy, panie i panowie z Kaliszkowic Kaliskich świętowali 15-lecie swojego koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Pani Teresie Mądrej, przewodniczącej zarządu koła gratulacje i życzenia składali zaproszonych goście: burmistrz Henryk Zieliński, Panie – Danuta Kamińska, Wiktoria Mak, Urszula Wojtaszek, Irena Kurek i sołtys Barbara Rasiak, która ufundowała także wspaniały tort.  Gościem honorowym jubileuszu była Helena Janicka, założycielka koła.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kaliszkowicach Kaliskich powstało w roku 2009 z inicjatywy Heleny Janickiej, którą w działaniach organizacyjnych wspierał Bogusław Kamionka. To właśnie pan Bogusław, zasłużony działacz społeczny, został wybrany na prezesa i prowadził koło przez 13 lat.

Okoliczności powstania organizacji emeryckiej w Kaliszkowicach Kaliskich przypomniała Teresa Mądra, która po śmierci pierwszego prezesa przejęła stery. Pani Helena Janicka była gościem honorowym uroczystości jubileuszowej, która odbyła się 8 czerwca br. w sali Domu Kultury w Kaliszkowicach Kaliskich. Uczestnicy spotkania, na wniosek Teresy Mądrej, przewodniczącej zarządu koła, chwilą ciszy uczcili pamięć wieloletniego prezesa śp. Bogusława Kamionki, który odszedł w listopadzie 2022 r. w wieku 74 lat.

Dzisiaj kołem kaliszkowickich emerytów zarządzają kobiety: Teresa Mądra – przewodnicząca zarządu oraz Janina Musiałowska, Maria Stępień, Irena Trzeciak, Łucja Dytfeld, Daniela Kapsa i Urszula Mądry. Planują, organizują, pozyskują dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy Mikstat na wycieczki, spotkania, zabawy itp. Poświęcają swój wolny czas na rzecz integracji seniorów w Kaliszkowicach Kaliskich, co trzeba podkreślić i docenić. Dzięki ich staraniom członkowie koła zwiedzają Polskę, świętują wspólnie powitanie lata, Dzień Kobiet, Dzień Babci i inne uroczystości, spotykają się i bawią w swoim gronie.

Z okazji jubileuszu koła Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu dziękował pani Teresie i jej koleżankom z zarządu Koła nr 15 PZERiI w Kaliszkowicach Kaliskich za zaangażowanie i wytrwałość oraz życzył wielu kolejnych udanych imprez. Gratulacje przekazały także Wiktoria Mak – przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERiI w Ostrzeszowie, Urszula Wojtaszek – przewodnicząca KGW w Kaliszkowicach Kaliskich, Irena Kurek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich, Danuta Kamińska, sekretarz gminy oraz Barbara Rasiak – sołtys i przewodnicząca KGW „Klara” w Kaliszkowicach Kaliskich. PK

 

Ogłoszenia
J3M