58 prac z 11 szkół podstawowych wpłynęło do konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze, w szkole, w domu, w internecie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Konkurs uroczyście rozstrzygnięto 15 listopada w Bibliotece publicznej im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Komisja konkursowa, w której zasiadali: prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Barbara Szmaj-Szłapik i wiceprezes Zofia Witkowska, artystka plastyczka Alicja Zagórska, bibliotekarka Anna Łuszczek, oficer prasowa KPP st.asp. Magdalena Hańdziuk oraz zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KPPSP mł. bryg. Piotr Wodniakowski, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ, jak podkreśla przewodnicząca, poziom prac był wysoki i bardzo wyrównany. Oto werdykt jury:

Kategoria klas I–III
1 miejsce: Alicja Binek – kl. III SP. w Bobrownikach,
2 miejsce: Szymon Tomaszek – kl. I SP. w Doruchowie,
3 miejsce: Alicja Łuczak – kl. I SP. w Biskupcach Zabarycznych,
wyróżnienia: Julia Bandulet, Hanna Cempel, Alicja Dziegińska.

Kategoria klas IV–VIII
1 miejsce: Barbara Nowak – kl. VI ZSP w Siedlikowie,
2 miejsce: Marcelina Banaś – kl. V SP. Biskupice Zabaryczne,
3 miejsce: Alan Witoń, kl. V SP. Biskupice Zabaryczne,
wyróżnienia: Szymon Pilarski, Karolina Kędzia, Wojciech  Gałęcki.

Laureatom komisja wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe a wszystkim pozostałym uczestnikom drobne upominki. Ponadto Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat przekazało szkołom uczestniczącym w konkursie kilkaset odblasków, zgodnie z hasłem: Noszę odblaski, świecę przykładem, jestem widoczny na drodze.

Najważniejszą jednak nagrodą będzie zamieszczenie nagrodzonych prac w kalendarzu na 2024 rok, który wyda niebawem Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat.

źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M