Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie najprawdopodobniej zapobiegła tragedii. Policjantki podjęły interwencję wobec mieszkanki powiatu, która podczas rozmowy na czacie z Rzecznikiem Praw Dziecka deklarowała chęć odebrania sobie życia. Do sytuacji doszło w ostatni weekend.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał telegram o zagrożeniu życia kobiety, która podczas rozmowy na czacie z Rzecznikiem Praw Dziecka deklarowała chęć odebrania sobie życiarelacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP.Telegram został przesłany przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie. Funkcjonariuszki pełniące tego dnia służbę w godzinach nocnych udały się pod wskazany w telegramie adres, jednak nie zastały tam osoby w nim wskazanej. W toku prowadzonych czynności ustaliły one aktualne miejsce pobytu kobiety, a następnie niezwłocznie udały się pod ten adres.

Tam kobieta potwierdziła, że w rozmowie z Rzecznikiem Praw Dziecka groziła targnięciem się na własne życie. Z jej relacji wynikało, że powodem są problemy rodzinne.

Z uwagi na niestabilny stan emocjonalny kobiety, na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przeprowadzeniu wstępnych badań przetransportował ją na obserwację do szpitaladodaje M. Hańdziuk.

Dzięki szybkiej reakcji Wydziału Wywiadu Kryminalnego Sekcji Obsługi Całodobowej Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz ustaleniom policjantek podejmujących tej nocy czynności służbowe, być może udało się zapobiec rodzinnej tragedii.

KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski