Drużyna Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko- Norweskiej w Ostrzeszowie zdobyła I miejsce w konkursie V Testu Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Tegoroczna edycja konkursu, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy, odbył się 23 maja 2023 roku. Na jego podstawie zakwalifikowano uczniów z sześciu szkół ponadpodstawowych z Poznania, Kórnika, Marszewa i Ostrzeszowa. Drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie, w składzie: Maja Aksamska, Franciszek Jędrzejak, Mateusz Smorawski uzyskała bardzo dobry wynik, odpowiadając poprawnie na 92,5% pytań.
W ramach przygotowań do kolejnego etapu,  w piątek 16 czerwca 2023r. uczniowie wraz z opiekunem- Beatą Binkowską,  udali się do Poznania, aby zwiedzić Muzeum Powstania Poznańskiego- Czerwiec 1956, przejść ulicami miasta w którym te wydarzenia miały miejsce i poczuć atmosferę tamtych dni. Uczniowie odczuwali dużą satysfakcję rozpoznając w nazwach ulic postacie związane z tamtymi wydarzeniami.

W dniu 20 czerwca 2023r. odbył się II etap konkursu, na którym pojawili się również uczestnicy Czerwca 1956. Konkurs składał się z czterech części, a w każdej z nich uczestnicy odpowiadali na 10 pytań.

Poziom wiedzy uczestników był wyjątkowo wysoki i każdy z trzyosobowych zespołów świetnie opanował wiedzę o historii Polski i Poznania po 1945 roku oraz o przyczynach, przebiegu i skutkach Poznańskiego Czerwca 1956.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ZS nr 2

Ogłoszenia
J3M