Jazda pomimo sądowego zakazu i pod wpływem narkotyków oraz znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Takie przewinienia mają na koncie kierowcy zatrzymani w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Najwięcej na sumieniu miał mężczyzna kontrolowany 2 lutego o godzinie 15.30 w miejscowości Parzynów.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– W toku podjętych czynności 30-letniego mieszkańca Oleśnicy sprawdzono w policyjnym systemie, co pozwoliło na ujawnienie, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo czynnych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – relacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Ponadto zachowanie kierującego wzbudziło u policjantów podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym mężczyznę poddano testowi na zawartość w organizmie środków ustawowo zabronionych, który potwierdził że kierował on pod wpływem amfetaminy, w następstwie czego pobrano również krew do badań.
Za popełnione przestępstwa sprawca po raz kolejny stanie przed sądem. Łamiąc sądowy zakaz podróżował samochodem również 36-latek z gminy Kobyla Góra, zatrzymany 1 lutego o 15.50 na ul. Sikorskiego w Kobylej Górze.
Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony w zakresie OC – dodaje policjantka.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Mandatem, punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się natomiast interwencja dotycząca kierowcy bmw, do której doszło 2 lutego o 16.00 na ul. Wrocławskiej w Rojowie.
– Kierujący nim 49-letni mieszkaniec Ostrzeszowa przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 76 km/h, jadąc 126 przy ograniczeniu do 50 – ujawnia rzeczniczka KPP.
Jak widać, coraz poważniejsze kary za łamanie prawa w ruchu drogowym wciąż nie na wszystkich działają odstraszająco. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M