Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś (11 lipca) około południa na ulicy Okrzei w Ostrzeszowie. Podczas wykonywanych tam prac ziemnych uszkodzony został rurociąg, co poskutkowało wyciekiem gazu.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano wyciek gazu z rurociągu średniego ciśnienia, który został uszkodzony podczas prac budowlanych koparką – potwierdza st. strażak Noemi Biel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – Pracownicy pogotowia gazowego doraźnie zmniejszyli wyciek z uszkodzonego rurociągu. Strażacy sprawdzili strefę zagrożenia wybuchem przy pomocy miernika wielogazowego. Z miejsca zdarzenia ewakuowano osoby postronne poza strefę niebezpieczną. W celu zabezpieczenia miejsca wycieku na czas działań pogotowia gazowego przygotowano kurtynę wodną oraz nawodnioną linę gaśniczą. Po zamknięciu przepływu gazu przez specjalistyczne służby, ponownie prowadzono monitoring strefy zagrożenia wybuchem, która już nie stwarzała zagrożenia.
W działaniach brały udział trzy zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie i jeden zastęp z miejscowej jednostki OSP.
Fot. KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Stolarz Lempert
Ogłoszenia
J3M