Trwają prace na drodze powiatowej Biskupice Zabaryczne – Przygodziczki w gminie Mikstat, na którą samorząd powiatu ostrzeszowskiego dostał dofinansowanie (95 % wartości inwestycji) z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na lata 2022-2023.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Modernizacja drogi powiatowej nr 5533P Z Biskupic Zabarycznych w gminie Mikstat do Przygodziczek w gminie Przygodzice polega na wykonaniu warstwy wyrównującej i ścieralnej jezdni z masy bitumicznej oraz modernizacji odwodnienia powierzchniowego dróg poprzez wzmocnienie poboczy, zjazdów i skrzyżowań. W ubiegłym tygodniu budowę wizytował Tomasz Maciejewski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego, który na miejscu rozmawiał z drogowcami oraz mieszkańcami okolicznych domów w Kotłowie. Dla nich ta droga po modernizacji oznacza wygodne i bezpieczne skomunikowanie z Mikstatem i dalej Ostrzeszowem oraz z drugiej strony – z powiatem ostrowskim (do drogi krajowej nr 11).

Prace prowadzone są na odcinku długości 3,4 km. Na jezdni położona została podwójna warstwa asfaltu; wykonawca musi jeszcze – na co, podczas piątkowej wizyty, zwracał uwagę T. Maciejewski – utwardzić i wyrównać pobocza drogi oraz zabezpieczyć zjazdy na posesję i pola uprawne.

W pierwszej edycji Polskiego Ładu powiat ostrzeszowski pozyskał na modernizację dróg powiatu ostrzeszowskiego 16 mln 690 tys. zł (drogi: nr 5533P Przygodziczki–Biskupice Zabaryczne 3,4 km; nr 5580P Ostrzeszów–Turze 7,8 km; nr 5576P Ostrzeszów–Doruchów 6,9 km). PK

Ogłoszenia
J3M