Świetna forma UKS Piast Poprawa wydaje się nie mieć końca. Ostrzeszowianie w minioną sobotę wygrali na wyjeździe z Wolf KTS Gliwice II 10:0 i tym samym umocnili swoją pozycję w czołówce tabeli pierwszej ligi. Było to piąte zwycięstwo z rzędu. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zdawaliśmy sobie sprawę, że drużyna z Gliwic jest na ostatnim miejscu w tabeli i to my jesteśmy zdecydowanym faworytem – nie ukrywał prezes UKS Piast, Jarosław Krzywaźnia. – W pierwszej rundzie wygraliśmy 10:0, dlatego moją decyzją zagrał Wojciech Iwasyszyn. Występuje on u nas już sześć lat i zawsze marzył o tym, żeby zagrać w pierwszej lidze. Postanowiliśmy to jego marzenie spełnić. 

Prezes nie krył zadowolenia z występu debiutanta. – Wygrał on wszystkie spotkania i nie stracił nawet seta (…). Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że drużyna z Gliwic jest czerwoną latarnią tej ligi i to nasze zwycięstwo nie było choćby przez sekundę zagrożone – przyznał J. Krzywaźnia.

Najbliższe dwa spotkania ligowe UKS Piast rozegra u siebie. Nietypowo, bo w niedzielę (11 lutego) na godzinę 11.00 do Ostrzeszowa przyjedzie lider tabeli – Villa Verde UKS Olesno. Z kolei w sobotę 17 lutego o godzinie 16.00 w sali OSS Piast przy ul. Sportowej zamelduje się kolejna drużyna ze ścisłej czołówki – KU AZS Politechnika Rzeszów. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Ogłoszenia
Zielony Ogród