Zespół UKS Piast Poprawa niewątpliwie jest największą rewelacją sezonu 2022/2023 w pierwszej lidze tenisa stołowego. Ostrzeszowianie po ósmej kolejce zajmują drugie miejsce w tabeli. Tak wysoką pozycję zagwarantowała wygrana z LKS Odra Głoska 9:1, którą zawodnicy wpisali na swoje konto w sobotę, 10 grudnia. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

UKS Piast Poprawa rozgrywał ten mecz przed własną publicznością. – Trzeba obiektywnie powiedzieć, że po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy z zespołem, który był mocno osłabiony, bo drużyna przyjechała bez swoich dwóch czołowych zawodników. Nie pojawił się tajlandczyk Sitisak Nuchchart i nie było też Jakuba Witkowskiego (…). Na pewno dzięki temu było nam łatwiej – nie ukrywał prezes ostrzeszowskiego klubu, Jarosław Krzywaźnia.

Krzywaźnia skomentował też przebieg sobotnich spotkań. – Szczególnie zacięte były spotkania w pierwszej fazie, kiedy walczyliśmy nawet w pięciosetowych spotkaniach. Myślę, że przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść w tych pierwszych grach było kluczowe dla losów całego spotkania, bo wygrywaliśmy 4:0 przed deblami (…). Później wygraliśmy gry deblowe, które ostatnio są naszą mocną stroną.

Dalsze pojedynki w większości również należały do gospodarzy. – Wisienką na torcie było ostatnie spotkanie Grzegorza Adamiaka z Michałem Galasem, kiedy naprawdę było sporo widowiskowych wymian – wspomina prezes.

Mimo, że mecz UKS-u rozpoczął się o godzinie 16.00, to w sali „OSS Piast” wiele działo się już od samego rana. Wszystko za sprawą wizyty Tomasza Kotowskiego – trzykrotnego Mistrza Polski w deblu, która odbyła się w ramach akcji „Spotkaj się z Mistrzem”. Podczas pobytu Kotowski przeprowadził  trening z najmłodszymi adeptami tenisa stołowego, a następnie kibicował pierwszej drużynie podczas meczu z Głoską. Zagrał również pokazowe spotkanie z Grzegorzem Adamiakiem i porozmawiał z każdym chętnym kibicem. Warto dodać, że nie była to jego pierwsza wizyta w Ostrzeszowie.

Tymczasem już w sobotę (17 grudnia) czekają nas kolejne ligowe emocje z udziałem UKS Piast Poprawa. Ostrzeszowski zespół przed własną publicznością zagra z KTS Gliwice. Początek spotkania o godzinie 16.00.

fot. Z. Szczepaniak

Ogłoszenia
J3M