Liliana Biała, uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych została zaproszona na „X Galę Utalentowanych Młodych Wielkopolan”, gdzie wykonała na skrzypcach utwory Ch. Beriota i F. Schuberta.  

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu uroczysta gala odbyła się 25 października 2023 r. w przepięknym Pałacu Jankowice w Gminie Tarnowo Podgórne, a  w wydarzeniu uczestniczyli młodzi utalentowani Wielkopolanie wraz z opiekunami.

Spośród wielu zgłoszeń nadesłanych z placówek oświatowych z całej Wielkopolski komisja na podstawie osiągnięć i zdobytych nagród, wytypowała i zaprosiła do udziału w gali 10 wykonawców (solistów i zespołów w dziedzinach: instrumentalistyka, śpiew, taniec). Zaproszeni uczniowie to laureaci wielu konkursów i festiwali regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Zaszczyt udziału w „X Gali Utalentowanych Wielkopolan” przypadł Lilianie, która posiada wiele zainteresowań i osiąga sukcesy w różnych dziedzinach. Jak sama o sobie powiedziała podczas wyświetlonej na Gali „wizytówce” – bardzo lubi matematykę, lubi grać w tenisa stołowego, w warcaby, lubi śpiewać i grać na skrzypcach. I to właśnie pasję gry na skrzypcach, którą z powodzeniem uczennica rozwija od kilku lat, doceniło Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Liliana swoimi występami uświetnia różne uroczystości i imprezy szkolne, wiejskie oraz gminne – reprezentując Szkołę Podstawową w Biskupicach Zabarycznych.

Talent i umiejętności Liliany zostały docenione na wielu konkursach krajowych i zagranicznych.

Do największych sukcesów uczennicy w dziedzinie instrumentalistyki należą:

Tytuł Laureata w „VII Ogólnopolskim Konkursie w ramach festiwalu PRESTO”, 2023 r.

Tytuł Laureata w Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Zaczarowane skrzypce”, Ostrów Wielkopolski, 2019 r.

Tytuł Mistrza w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „I pierwszak może być mistrzem”, Warszawa, 2016 r.

Złoty Wiolinek – nagroda Starosty Ostrowskiego, Ostrów Wlkp., 2017 r.

I miejsce w XII World Open Music Competition, Belgrad, Serbia, 2021 r.

I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty skrzypcowe”, Poznań, 2021 r.

I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie „Co młodym w duszy gra?”, Ruda Śląska, 2021 r.

I miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści, Stalowa Wola, 2021 r.

II Wicemistrz w VIII Konkursie Skrzypcowym, o tytuł „Mistrza Wiolinka”, Ostrów Wlkp., 2017 r.

III miejsce w X Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych „Na polską nutę”, Włocławek, 2021 r.

VI miejsce w XXIII International Competition of Bohdan Warchal, Słowacja, Dolny Kubin, 2019 r.

Ponadto Liliana zdobyła wyróżnienia na konkursach w Toruniu, Elblągu, Pradze, Lesznie, Warszawie, Poznaniu, Zduńskiej Woli i Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas gali w Pałacu Jankowice uczennica SP w Biskupicach Zabarycznych wykonała fragment Koncertu Skrzypcowego a-moll op. 104 Charlesa Beriota oraz „Pszczółkę” Franciszka Schuberta. Lilianie towarzyszył na fortepianie Andrzej Henryk Bączyk. W nagrodę uczennica otrzymała piękny, pamiątkowy dyplom, drobne gadżety oraz sadzonkę dębu, który będzie rósł wraz z dziewczynką i zawsze będzie jej przypominał to niezwykłe wydarzenie.

Rafał Kałążny, dyrektor SP w Biskupicach Zabarycznych

Ogłoszenia
J3M