Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostrowskiego, który prowadził pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. W dodatku prowadzone przez niego auto nie miało ubezpieczenia.

Ogłoszenia
Instal Grunt

21 stycznia br. o godzinie 01:40 w miejscowości Szklarka Myślniewska funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej opla, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Mężczyzna zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały, oddalając się duktami leśnymi w kierunku miejscowości Ostrzeszów. Nie reagował on również na sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez jadący za nim oznakowany radiowóz – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Podjęty przez policjantów pościg zakończył się na ul. Pułkownika Jana Malińskiego w Ostrzeszowie, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącą na poboczu paletę z pustakami. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, „wydmuchując” 1,7 promila alkoholu. Lecz to nie jedyne przewinienie kierującego oplem.

To jednak nie wszystko. Mężczyzna wsiadł za kółko pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia.

Uciekiniera zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. RED

Ogłoszenia
J3M