W minioną sobotę na ostrzeszowskim odcinku drogi ekspresowej S8 w miejscowości Bałdowice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Ustalono, że sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

11 listopada o godzinie 17:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał informację o zderzeniu trzech pojazdów w Bałdowicach. – Na miejscu ustalono, że sprawcą zdarzenia jest 49-letni mieszkaniec Sycowa, który kierując samochodem marki audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości: 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki vw. W następstwie uderzenia Volkswagen przemieścił się i uderzył w pojazd marki mazda poruszający się wraz z przyczepką specjalistyczną typu lekkiego – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Volkswagenem podróżowały dwie osoby –  mieszkańcy województwa mazowieckiego, mazdą także dwie osoby (mieszkańcy Sycowa).

W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do kępińskiego szpitala. Z informacji przekazanych tego samego dnia przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wynika, że obrażenia tych osób okazały się niegroźne.

Sprawca zdarzenia trafił do policyjnego aresztu. 

Ogłoszenia
J3M