W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w rejonach cmentarzy można dostrzec wzmożony ruch, zarówno pojazdów jak i pieszych oraz rowerzystów podążających na groby swoich najbliższych. Przygotowaniom towarzyszy również słoneczna, jesienna aura. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również podczas wykonywania prac porządkowych.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Działania pod kryptonimem „Znicz”, polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych oraz w dniach poprzedzających to święto, na stałe wpisały się w kalendarz działań Policji. W tym czasie corocznie mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem, a co za tym idzie utrudnieniami na drogach, szczególnie w rejonach przycmentarnych. Dodatkowo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ma jesienna aura, często bardzo zmienna. To wszystko przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ale nie tylko funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą w tych dniach bardziej widoczni na naszych drogach – podkreśla st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – W okolicach cmentarzy pojawią się również patrole dzielnicowych  oraz policjanci pełniący służbę patrolową. To wszystko po to, aby przypomnieć osobom porządkującym groby swoich najbliższych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, polegających m. in. na nie pozostawianiu przy pomnikach wartościowych rzeczy, gdyż nasze roztargnienie lub nadmiar obowiązków w tym czasie może przyczynić się wzmożonej działalności przestępczej dla osób czyhających na każdą okazję. Akcja profilaktyczna będzie również skierowana do pieszych oraz rowerzystów, którym funkcjonariusze przypominać będą o stosowaniu, zwłaszcza po zmroku, elementów odblaskowych poprawiających ich widoczność na drodze lub w jej obrębie.
Ponadto przypominamy, że w  ramach prowadzonej w najbliższych dniach akcji „ZNICZ” już w poniedziałek, tj. 31 października od godziny 17:00 zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gorgolewskiego i Plac Borek w Ostrzeszowie. Utrudnienia potrwają do środy do godzin południowych. Apelujemy zatem o ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drogach, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. KPP

Ogłoszenia
J3M