Bezsilność, przerażenie, strach o każdy kolejny dzień. Takie właśnie emocje towarzyszą pięcioosobowej rodzinie z Kaliszkowic Kaliskich, niemal bez przerwy. Ogień doszczętnie zniszczył ich dom, odebrał poczucie bezpieczeństwa, pozostawił po sobie ogromny niepokój, zabrał ze sobą wszystko…

Ogłoszenia
Instal Grunt

Do tragedii doszło zaledwie kilka dni temu. Gdy wybuchł pożar, w domu przebywała tylko jedna osoba. Na szczęście zaniepokojony dużą ilością dymu sąsiad, wybiegł na zewnątrz i natychmiast wyprowadził z palącego się budynku starszego mężczyznę. Wezwane na miejsce służby rozpoczęły akcję. 

Do dziś nie znamy jednak dokładnej przyczyny pożaru. Podejrzewamy, że mogło dojść do zwarcia, które w efekcie doprowadziło do zapalenia poddasza. Niestety, ze względu na to, że stropy dachu pokryte były trzciną, ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie.

Pomimo natychmiastowo podjętych działań strażaków z domu zostało niewiele. Dach zawalił się, niszcząc doszczętnie pozostałe pomieszczenia. 

W starym powojennym domu mieszkały dwie rodziny – ojciec z synem oraz drugi syn wraz z żoną i dzieckiem. Obie rodziny w mgnieniu oka, straciły wszystko, co posiadały. Budynek nie nadaje się do mieszkania, ani do odbudowy.

Pięcioosobowa rodzina tymczasowo zamieszkuje mały kontener mieszkalny. Jest to jednak rozwiązanie na chwilę. Chcielibyśmy im pomóc i zakupić dodatkowy kontener, w którym mógłby zamieszkać drugi syn ze swoją rodziną. Nie mamy jednak na to wystarczających środków, dlatego postanowiliśmy poprosić Was o wsparcie. 

Każda złotówka pomoże rodzinie odzyskać dach nad głową – najważniejsze miejsce dla każdego człowieka. Prosimy, pomóż im i pozwól znów poczuć się bezpiecznie. Bliscy

POMÓC RODZINIE MOŻNA KLIKAJĄC TUTAJ

źródło: www.siepomaga.pl

Ogłoszenia
J3M