W corocznym konkursie zbiórki makulatury gminne placówki oświatowe z miasta i gminy Mikstat zebrały 2380 kilogramów odpadów z papieru, tektury itp. Pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Przedszkole w Mikstacie, które w nagrodę otrzymało tablicę magnetyczną suchościerną oraz kredki i kolorowanki. Uczestniczące w akcji szkoły otrzymały również książki o tematyce ekologicznej, piłki oraz puzzle.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Akcja zbierania makulatury ma dwa aspekty: ekologiczny i edukacyjny. W pierwszym chodzi przede wszystkim o to, że makulatura nie trafiała do pieców. W drugim, o kształtowanie postawy ekologicznej i nawyku segregowania odpadów wśród młodego pokolenia.

Tegoroczna zbiórka makulatury w mieście i gminie Mikstat została podsumowana 20 grudnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat. – W tym roku w zbiórkę zaangażowały się szkoły podstawowe w Mikstacie, Kaliszkowicach Kaliskich, Kaliszkowicach Ołobockich i Biskupicach Zabarycznych oraz przedszkole w Mikstacie. W sumie uczniowie i przedszkolaki, wspierani przez rodziców i grona pedagogiczne zebrali 1720 kilogramów makulatury – informuje Monika Piechocka z UMiG Mikstat, organizatorka akcji. Podczas spotkania burmistrz Henryk Zieliński wręczył przedstawicielom placówek uczestniczących w akcji dyplomy podziękowania oraz przekazał zestawy książek i piłek dla uczniów oraz dzieci. UMiG

Ogłoszenia
J3M