Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie udzielili pomocy kobiecie, która najprawdopodobniej na skutek doznanego paraliżu zatrzymała pojazd na poboczu drogi wojewódzkiej w miejscowości Ligota. Kierująca trafiła do szpitala.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

30 stycznia tuż po godzinie 08:00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony przez policjantów drogówki o fakcie ujawnienia stojącego na poboczu we wsi Ligota volkswagena z włączonymi światłami awaryjnymi.  
Pełniący służbę na terenie gminy Kobyla Góra st. sierż. Konrad Junik oraz st. sierż. Bartosz Niesobski podjęli kontrolę, podczas której ujawnili w pojeździe 44-letnią mieszkankę gm. Międzybórz – relacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji. – Z kobietą był utrudniony kontakt werbalny, a jej wygląd wskazywał na to, że mogła doznać paraliżu bądź wylewu. Najprawdopodobniej kierująca zatrzymała pojazd w momencie kiedy źle się poczuła.
Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia za pośrednictwem dyżurnego niezwłocznie powiadomiono Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. 
– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że żaden z poruszających się tą drogą pojazdów, zarówno w kierunku miejscowości Kobyla Góra, jak i w przeciwnym kierunku, nie zareagował na włączone przez kobietę światła awaryjne i nie zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało – podkreśla M. Hańdziuk.
Gdyby zatem nie reakcja policjantów, nie wiadomo kiedy do kobiety dotarłaby pomoc i w jakim byłaby wtedy stanie. RED

Ogłoszenia
J3M