Wydarzenia
Oszuści znowu w akcji. Dwaj mężczyźni stracili swoje oszczędności
Aktywność oszustów nie zwalnia tempa. W miniony wtorek kolejne dwie osoby straciły za ich sprawą swoje oszczędności.
– Pierwsze zgłoszenie dotyczyło portalu zakupowego OLX. – informuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – W tym przypadku nieustalony sprawca uzyskał od pokrzywdzonego, 36-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, kody do autoryzacji przelewów w banku, dokonując przelewów na łączną kwotę 9100 złotych. Kolejny przypadek dotyczył nieznanego sprawcy, który podając się za pracownika banku uzyskał od 38-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra kody BLIK, za pomocą których dokonał trzech przelewów na łączną kwotę 9000 złotych.
Jak nie popełnić błędu i nie dać się oszukać? Policja radzi, by przede wszystkim należy kierować się zdrowym rozsądkiem oraz wykazać czujnością. Każdego dnia na terenie Polski dochodzi do kilkuset oszustw, których ofiarami padają nie tylko seniorzy oszukiwani metodą na wnuczka czy policjanta, ale również coraz młodsze osoby dokonujące zakupów na aukcjach internetowych. Chęć zakupu towaru po okazyjnej cenie nie zawsze idzie w parze z uczciwością osób zamieszczających oferty przez co tracimy swoje oszczędności. Pamiętajmy też, że każda prośba o pożyczkę czy pomoc finansową, nawet pochodząca od członków rodziny czy znajomych, powinna być przez nas zweryfikowana. Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują przede wszystkim łatwowierność ofiar.
Jak się nie dać oszukać?
1. Gdy, ktoś prosi Cię o pieniądze za pośrednictwem maila bądź komunikatora internetowego pod żadnym pozorem nie klikaj w przesłany link i nie podawaj kodu BLIK. Zadzwoń do znajomego i przekonaj się, czy to naprawdę on wysłał wiadomość.
2. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych.
3. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.
4. Nie wchodźmy w linki dołączone do wiadomości i bezpośrednio z nich nie logujmy się na swoje konta bankowe
Bądźmy ostrożni! Czasami mały szczegół, ma istotne znaczenie i może uchronić nas przed utratą oszczędności.
Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie
-
Aktualności2 miesiące temu
Ulica Leśna w Ostrzeszowie zablokowana. Trwa reanimacja kierowcy AKTUALIZACJA
-
Aktualności3 miesiące temu
Tragiczny wypadek drogowy. Zginął 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra
-
Aktualności1 miesiąc temu
Niedaleko Ostrzeszowa powstaje największe osiedle. Ceny prawie niemożliwe (foto)
-
Aktualności3 miesiące temu
Jubileusze Małżeńskie w Gminie Doruchów
-
Aktualności2 miesiące temu
Potrąciła rowerzystę, uciekła i próbowała zatrzeć ślady [AKTUALIZACJA]
-
Aktualności3 miesiące temu
Zawieszono zajęcia w szkole w Niedźwiedziu. Powodem względy bezpieczeństwa [AKTUALIZACJA]
-
Aktualności1 miesiąc temu
Action po raz pierwszy w Ostrzeszowie
-
Aktualności3 tygodnie temu
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości
Najnowsze komentarze