Po bardzo udanym sezonie 2022/2023 tenisiści stołowi UKS-u Piast Poprawa Ostrzeszów mają obecnie przerwę w treningach oraz rozgrywkach. Do zajęć powrócą w drugiej połowie lipca. Początek rozgrywek ligowych to początek września.                               

Ogłoszenia
Instal Grunt

W tym roku po raz kolejny nasi wychowankowie wezmą udział w obozie sportowym wraz z Energą Manekin Toruń. Odbędzie się on w dniach 22-29 lipca w Lidzbarku Warmińskim. W nowym sezonie dojdzie do zmian kadrowych w szeregach naszego 1-ligowego zespołu. Drużynę opuścili: Jakub Werner, Grzegorz Adamiak i Łukasz Nadolski. Jakub w ramach praktyki studenckiej wylatuje do Palermo na okres 6 miesięcy. Grzegorz Adamiak będzie łączył funkcję trenera i zawodnika w klubie z Torunia. Nieznana jest nam przyszłość sportowa Łukasza Nadolskiego. W klubie pozostają Paweł Piotrowski i Adrian Spychała. Zawodnicy Ci od dłuższego czasu reprezentują barwy naszego klubu. Dla Pawła będzie to czwarty sezon w Ostrzeszowie, a dla Adriana trzeci. Do klubu dołączy trzech nowych zawodników.

Pierwszym, który zasilił nasze szeregi jest Michał Krzyżanowski. W poprzednim sezonie występował on w 2 lidze kujawsko-pomorskiej w barwach KTS Maximus Broker Toruń. W przeszłości występował w kilku 1-ligowych klubach, takich jak Darz Bór Karnieszewice czy Pogoń Siedlce. Kibice z Ostrzeszowa mogą kojarzyć Krzyżanowskiego z rywalizacji z naszym klubem w sezonie 2021/2022, kiedy to występował w ekipie Wametu Dąbcze.

                                                                                                                     

Kolejnym wzmocnieniem naszego stowarzyszenia jest Kamil Nalepa, który w poprzednim sezonie występował na parkietach Lotto Superligi w ekipie ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W swojej dotychczasowej karierze Kamil był brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Jest on również multimedalistą Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach dzieci i młodzieży. W obecnym sezonie legitymował się skutecznością 32% w Lotto Superlidze, natomiast w sezonie 2021/2022, gdy rywalizował w 1 lidze wygrał aż 92% meczów i został najlepszym zawodnikiem rankingu indywidualnego. W chwili obecnej Kamil sklasyfikowany jest na 18 miejscu w Polsce.

Ostatnim wzmocnieniem naszej drużyny jest Adrian Więcek. Nasza drużyna rywalizowała przeciwko niemu w tym sezonie. Reprezentował on barwy drużyny BISTS Bielsko- Biała, która walczy właśnie o awans do Lotto Superligi. Na parkietach 1 ligi Adrian zanotował 28 zwycięstw i 10 porażek i z 74% skutecznością zajął 3 miejsce w rankingu 1 ligi (gr. południowa). Do największych osiągnięć Adriana można zaliczyć brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów oraz medal na Mistrzostwach Polski w grze deblowej. W przeszłości występował w Lotto Superlidze oraz 2 i 3 Bundeslidze.

Drużyna 3 ligi pozostanie w niezmienionym składzie na kolejny sezon. Początek rozgrywek ligowych planowany jest na drugi weekend września. Już teraz serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                                             UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M