W czwartek (28 grudnia) około 18:40 funkcjonariusze policji interweniowali na stacji paliw ORLEN w Ostrzeszowie. Zgłoszenie dotyczyło zataczającego się mężczyzny, który chwilę wcześniej uderzył kierowanym przez siebie pojazdem w znak.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Skierowany na wezwanie patrol na miejscu zastał 53-letniego obywatela Ukrainy, zamieszkującego na terenie województwa opolskiego, który kierując samochodem marki citroen, podczas parkowania, wykonując manewr cofania uderzył w znak „WYJAZD” – przekazała st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 
Z uwagi na wyczuwalną od kierującego silną woń alkoholu, poddano go kontroli trzeźwości. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał 2,2 promila alkoholu. Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna posiada bowiem orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, a także pobrano od niego krew do badań. Następnego dnia Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. RED

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski