Póki co tylko dwóch kandydatów oficjalnie potwierdziło, że zamierza ubiegać się o fotel burmistrza Ostrzeszowa. To obecny włodarz Patryk Jędrowiak i jego poprzednik Mariusz Witek.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Swój udział w wyborach jako pierwszy potwierdził Patryk Jędrowiak.

Nie jestem z tych osób, które starają się kokietować, mówią, że jeszcze się zastanawiam… Nawet pytany rok temu mówiłem, że jak najbardziej będę kandydował jeżeli będą okoliczności sprzyjające. Nic się nie zmieniło, więc będę ubiegał się o kolejną kadencję, tym bardziej, że obecne przepisy mówią jasno, że wójtem, burmistrzem, prezydentem można być przez dwie kadencje. Nie widzę powodu, żeby rezygnować w połowie drogi. Są pewne projekty, które już rozpoczęliśmy, które chcemy kontynuować, dlatego też będę bardzo zadowolony i szczęśliwy, jeśli mieszkańcy powierzą mi tę możliwość na kolejne 5 lat – powiedział w wywiadzie dla Radia Sud Jędrowiak.

Jak obecny włodarz ocenia swoje szanse? – Jestem pozytywnej myśli, chodząc po ulicach, jeżdżąc na zebrania wiejskie, ochotniczych straży pożarnych, ten odzew jest bardzo pozytywnywyznał.Przede wszystkim mieszkańcy widzą co się w tym czasie wydarzyło. Widzą, że inwestycje nie tylko dotyczyły Ostrzeszowa, ale również tych mniejszych sołectw, bo na tym mi zależało. Mamy sołectwa w naszej gminie, w których mamy mniej niż 100 osób, a tam również budowaliśmy drogi, linie oświetleniowe, a przede wszystkim wprowadziliśmy takie rozwiązania jak chociażby fundusz sołecki, którego nigdy wcześniej w naszej gminie nie było.

Pewne jest jednak, że w wyścigu o fotel burmistrza Patryk Jędrowiak nie będzie sam. Zmierzy się ze swoim byłym konkurentem, burmistrzem Ostrzeszowa w latach 2010-2018, a obecnie sekretarzem Urzędu Gminy w Kobylej Górze Mariuszem Witkiem.Zdecydowałem się dać możliwość wyboru mieszkańcom Miasta i Gminy Ostrzeszów, chcę być blisko ich spraw, dlatego ponownie kandyduję na stanowisko burmistrza – wyznał. – Od ponad 30 lat pracuję  w samorządzie gminnym, w tym czasie zdobyłem duże doświadczenie i umiejętności zarządcze, organizacyjne i planistyczne. Zawsze starałem się rozwiązywać problemy przez dialog i zrozumienie, dążąc do kompromisu. Postawmy na stabilność, zrównoważony rozwój i normalność. RED

fot. Sławomir Brdęk/archiwum

Ogłoszenia
J3M