Niestety wciąż nie pomagają apele o rozsądek i coraz bardziej dotkliwe kary. Nadal zdarzają się osoby wsiadające za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kolejnych trzech zatrzymano w ostatnim czasie na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W poniedziałek (1 kwietnia) o 17.10 na ul. Ogrodowej w Mikstacie dzielnicowy z tamtejszego posterunku zatrzymał do kontroli pojazd marki volkswagen.
Samochodem kierował 40-latek, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim.
We wtorek (2 kwietnia) o 5:25 ul. Kolejowej w Ostrzeszowie, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd marki hyundai. Za jego kierownicą siedział 39-letni obywatel Ukrainy, zamieszkujący na terenie gminy Kraszewice. Jak wykazało badanie, w wydychanym powietrzu miał 0,3 promila alkoholu.
Z uwagi na popełnione wykroczenie kierującemu zatrzymano prawo jazdy – dodaje policjantka. 
Tego samego dnia o godzinie 05:40 w miejscowości Głuszyna, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki opel.
Kierujący nim 37-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, znajdował się w stanie nietrzeźwości – podkreśla M. Hańdziuk. – Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
A to daje ponad 0,8 promila alkoholu. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M