W ostatnich tygodniach kadeci UKS-u Piast Poprawa Ostrzeszów zanotowali udane starty. W najbliższy weekend wystąpią po raz kolejny, a do rozgrywek ligowych powrócą zawodnicy 1 oraz 3 ligi.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Występy wychowanków

Trójka naszych zawodników – Jan Mądry, Michał Kuchta oraz Oliwier Mądry, regularnie biorą udział w zawodach rejonowych oraz wojewódzkich. W dniu 18-ego marca wystąpili oni w Grand Prix Południowej Wielkopolski Kadetów. Aż dwóch z nich zajęło miejsca w czołówce zawodów. Miejsce 6 zajął Jan Mądry. Do finału dotarł natomiast Michał Kuchta, który ostatecznie uplasował się na 2 miejscu. Kolejnymi zawodami, w których wzięli udział nasi przedstawiciele, były Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów. Sam awans aż trójki zawodników do tego turnieju był sporym osiągnięciem. Ostrzeszowski zespół zajął 5 miejsce w rywalizacji drużynowej. Nasi wychowankowie wystąpili także w Mistrzostwach Wielkopolski LZS. W kategorii kadetów Michał Kuchta i Jan Mądry zostali sklasyfikowani na miejscach 5-6. Tak wysoko w wojewódzkich zawodach jeszcze nigdy nie byli. Trójka naszych reprezentantów zakwalifikowała się również do Mistrzostw Południowej Wielkopolski, które odbędą się 15-ego kwietnia we Wtórku.

Rozgrywki ligowe

W ten weekend zagrają również nasi ligowcy. W piątek 14-ego kwietnia o godzinie 18:30 zagramy w ramach rozgrywek 3 ligi z drużyną LKS Spółdzielca Kobylin. W chwili obecnej nasz zespół zajmuje 5 miejsce w tabeli, a będzie to ostatni mecz tych rozgrywek w tym sezonie. Dzień później na wyjeździe zmierzymy się w 1 lidze z LKS Odra Głoska. Przypomnijmy, że nasi tenisiści cały czas liczą się w walce o baraże do Lotto Superligi. Na prośbę gospodarzy spotkanie odbędzie się o godz. 11. Nasze stowarzyszenie planuje przeprowadzenie z meczu transmisji.