Działacze Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów zafundowali swoim zawodnikom dużą niespodziankę. W czwartek (29 listopada) mieli oni okazję spotkać się z Fabianem Piaseckim, wychowankiem Marcinków Kępno, grającym obecnie w Rakowie Częstochowa, który swoje mecze rozgrywa na poziomie PKO Ekstraklasy. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– Pomysł tkwił w naszych głowach od dawna. Mieliśmy już spotkanie z Dawidem Piątkowskim i mówiłem wtedy, że spotkamy się z Jakubem Błaszczykowskim, ale pandemia nam to wszystko wstrzymała. – mówi trener szkółki, Jacek Skórski. – Spotkanie z Fabianem Piaseckim udało się głównie dzięki Kacprowi Mądremu (zawodnik KS Rogaszyce – przyp. red.), który jest jego bliskim kolegą. 

Gość chętnie odpowiadał na zadawane pytania, wchodząc w interakcję z kandydatami na przyszłych piłkarzy. Zawodnicy Akademii dopytywali m.in. o jego drogę do kariery i występy w poszczególnych klubach. Był też czas na zdjęcia, autografy i wspólną grę.

Jak się okazuje, trenerzy ostrzeszowskiej szkółki mają w planach wizyty kolejnych znanych osobowości ze świata piłki nożnej. – Chcielibyśmy zaprosić Roberta Lewandowskiego. Sądzę, że jest na to szansa – zdradził J. Skórski. AG

Ogłoszenia
Zielony Ogród