Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował prokurator wobec mężczyzny, który posiadał przy sobie duże ilości narkotyków.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

13 maja br.  o godzinie 19:35 w miejscowości Grabów Pustkowie funkcjonariusze z komisariatu zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd marki Chevrolet.

– W toku podjętej kontroli osoby podróżujące autem jak i pojazd sprawdzono w policyjnym systemie oraz skontrolowano stan trzeźwości kierującego, nie ujawniając nieprawidłowości. Jednak podczas wykonywanych czynności 19-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra zachowywał się bardzo nerwowo – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. –  Z uwagi na powyższe osoby poproszono o wyjście z samochodu, a następnie poddano je kontroli osobistej, której wynik okazał się imponujący. 19-latek posiadał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, 45 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego oraz woreczek strunowy z zawartością białego, zbrylonego proszku. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie młynek, wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe.

Na miejsce skierowano także policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy wraz z 17-letnią pasażerką udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanych.

W zajmowanych przez nich pomieszczeniach ujawniono trzy sadzonki konopi oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kobietę zatrzymano i doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, gdzie podczas czynności przeszukania ujawniono przy niej woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego – dodała policjantka.

Wobec kierującego pojazdem po jego zatrzymaniu i przewiezieniu do ostrzeszowskiej jednostki wykonano test na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym oraz pobrano krew do badań.

16 maja br. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. RED

Ogłoszenia
J3M