20 maja w poniedziałkowe popołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukownicy przenieśli się na moment do najdzikszych zakątków Afryki. A wszystko za sprawą odwiedzin wyjątkowych gości – Patryka Łyczyńskiego, Dawida Łyczyńskiego oraz Miłosza Mendla, którzy tworzą projekt pod nazwą Afrykańskie Wyzwanie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Afrykańskie Wyzwanie – to motocyklowa eskapada trzech panów, którzy wyruszyli na swoich motorach do Afryki. Pierwotnie plan obejmował przejechanie legendarnej trasy Paryż-Dakar. – Przejazd ten pomimo wielu przygód okazał się dla nas łatwy. Postanowiliśmy zostawić nasze motory w Gambi i powrócić na tę trasę za jakiś czas, by kontynuować ją aż do Kapsztadu – Przylądka Dobrej Nadziei – mówi Patryk Łyczyński.

Motocykliści wszystkie swoje przygody na bieżąco relacjonują w social mediach. Do tej pory przebyli już ponad 10 000 km, odwiedzając kilkanaście państw Afryki.

Pomysł na spotkanie z uczniami zrodził się pół roku temu. – Podczas omawiania lektury „W pustyni i w puszczy” poszukiwałam ciekawych kontekstów, do których moglibyśmy się odnieść podczas lekcji. I w ten sposób trafiłam na profil „Afrykańskie Wyzwanie”. Panowie z wielką radością przyjęli nasze zaproszenie i zapowiedzieli, że odwiedzą nas jeszcze w tym roku szkolnym. Obietnicy nie tylko dotrzymali, ale i zapowiedzieli swoją wizytę po kolejnym etapie podróży po Afryce – wyjaśnia nauczycielka języka polskiego Justyna Ptak.

Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów. Motocykliści w niezwykle przystępny sposób opowiedzieli o wielu ciekawostkach, których nie znajdziemy w żadnych książkach czy podręcznikach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekawe zdjęcia i filmy
z wyprawy, dzięki czemu zapoznali się z fauną i florą wielu regionów Afryki, mogli zobaczyć różnorodność ludności, a także warunki bytowe. Spotkanie było doskonałą lekcją biologii, geografii, ale także WOS`u.

Motocykliści już niebawem wyruszą w kolejną podróż po Afryce, by osiągnąć swój cel. Jeśli jeszcze nie znacie działań tych Panów, zapraszamy do śledzenia ich przygód w Afryce na FB, YT Instagramie pod nazwą Afrykańskie wyzwanie.

 

SP w Bukownicy

 

Ogłoszenia
J3M