Mikstaccy seniorzy z Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jak co roku spotkali się na początku roku, żeby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i przy okazji podsumować minionych 12 miesięcy oraz przedstawić plany na nowy rok. Życzenia składali również goście zaproszeni na „Zielone Wzgórze”. Przed spotkaniem emeryci uczestniczyli w mszy świętej w kościele farnym.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Z okazji Nowego Roku pragnę wszystkim złożyć serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności zaproszonym gościom oraz wszystkim członkom naszego koła. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości, a w waszych domach nie zabraknie miłości i zrozumienia – powiedziała na powitanie Regina Stasierska, przewodnicząca koła.

Następnie, jako że zebranie zorganizowane 10 stycznia w restauracji „Zielone Wzgórze” w Mikstacie miało charakter sprawozdawczy za 2023 r., zostały złożone stosowne relacje przez panie pełniące funkcje sekretarza oraz skarbnika koła. Głos zabrały także panie reprezentujące Zarząd Rejonowy PZERiI w Ostrzeszowie: Wiktoria Mak – przewodnicząca i Teresa Dolata – skarbnik, które do noworocznych życzeń dorzuciły także kilka aktualnych informacji dotyczących działalności związkowej.

Swoje „sprawozdanie” złożył także Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu, który przedstawił najnowsze dane dotyczące sytuacji demograficznej w gminie oraz poinformował, że upływająca kadencja samorządowa pod kontem inwestycji zamknęła się rekordową kwotą ponad 40 mln zł. Znalazły się w tym także wspólne inwestycje drogowe z powiatem, co potwierdził Lech Janicki – starosta ostrzeszowski, który przekazał kilka informacji w sprawie modernizacji szpitala powiatowego w Ostrzeszowie.

Po części oficjalne nadeszła pora modlitwy, którą poprowadził ks. dziekan Krzysztof Ordziniak, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń – po czym wszyscy zasiedli przy stołach, na które podano świątecznych posiłek. PK

Ogłoszenia
J3M