Sekcja zwłok ma wykazać co było przyczyną śmierci 63-letniego mężczyzny, którego ciało wydobyto we wtorek (27 grudnia) ze studni na terenie jednej z posesji w miejscowości Ostrzeszów Pustkowie. Jak się okazuje, dzień wcześniej zostało zgłoszone jego zaginięcie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

O dotychczasowe ustalenia w tej sprawie zapytaliśmy rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Macieja Melera.
Na miejscu, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzone były czynności zmierzające do ustalenia przyczyny zgonu – odpowiedział. – Zwłoki mężczyzny ujawnione zostały w studni, której głębokość sięgała 3,75m. Z uwagi na powyższe, za pomocą pomp Państwowa Straż Pożarna ją opróżniła. Wstępne oględziny nie wykazały widocznych obrażeń, tym niemniej decyzją procesową zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone celem sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, co pozwoli na ewentualne ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu.
Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do zweryfikowanie okoliczności poprzedzających zgon 63-latka. Jak zapowiada prokuratura, finalnie ocena nastąpi po zgromadzeniu i przeanalizowaniu całego materiału dowodowego. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M