Muzeum Regionalne im. Władysława Golusa zaprasza do współtworzenia wystawy poświęconej ostrzeszowskiemu harcerstwu. Wystarczy podzielić się swoimi wspomnieniami lub przejrzeć domowe archiwa w poszukiwaniu przedmiotów nawiązujących do tematu ekspozycji.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Będzie to forma uczczenia przypadającej w bieżącym roku 110 rocznicy powstania pierwszej w Ostrzeszowie drużyny skautowej. Nosiła ona imię Tadeusza Kościuszki.

Chcemy tą wystawą przekopać trochę domowe archiwa, żeby zachęcić ludzi do pokazania tego, czym się zajmowali w dzieciństwie – mówi Magdalena Gałęcka z ostrzeszowskiego Muzeum Regionalnego. – Żeby przedstawili harcerstwo takim, jak oni to pamiętają. Dlatego ta wystawa będzie niezwykła, będzie opowiadać o tym, co ludzie chcą przedstawić. 

Aby stać się współtwórcą jubileuszowej wystawy wystarczy wypełnić formularz dostępny w Internecie, a także w formie papierowej w siedzibie Muzeum Regionalnego. Organizatorzy czekają na wszystko, co w jakikolwiek sposób wiąże się z historią ostrzeszowskiego harcerstwa, w tym zdjęcia, dokumenty, proporce czy elementy umundurowania. Co szczególnie godne podkreślenia, wydarzenie dotyczy całokształtu działalności harcerskiej na ziemi ostrzeszowskiej, bez podziału na poszczególne organizacje.

Żeby to była wystawa pokazująca ostrzeszowskie harcerstwo z każdej strony, a nie lepsze-gorsze, mniejsze-większe, ważniejsze, porządniejsze, bo różnie na przestrzeni czasu się działo – mówi kierownik Muzeum Regionalnego Mirosława Rzepecka. Chcemy pokazać harcerzy ze wszystkich stron. Chodzi o to, aby pokazać, że harcerstwo łączy, a nie dzieli, że to powinna być nauka przez zabawę, zabawa przez naukę, że razem można zrobić wiele dobrych, pożytecznych rzeczy, nie dzieląc włosa na czworo. 

Termin przekazywania pamiątek mija w połowie sierpnia, a otwarcie wystawy zaplanowano na początek września. W założeniach eksponaty prezentowane będą nie tylko w siedzibie Muzeum, ale również na ekranach w różnych punktach miasta.

Mamy już upatrzone takie zacne miejsca w naszym mieście, gdzie będzie można się zatrzymać, popatrzeć na szybę wystawową z wielkim ekranem i czekać na swoje zdjęcie – dodaje M. Rzepecka. 

Warto dodać, że harcerskiemu jubileuszowi poświęcona będzie także tegoroczna „Noc w Muzeum”, która odbędzie się w połowie maja. ŁŚ

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski