Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby jako wolontariusze włączyć się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki”, jednej z największych akcji charytatywnych w naszym kraju. Czas na zgłoszenie swojej kandydatury upływa wraz z końcem września. Na kadrowe wzmocnienia czeka m.in. ostrzeszowski sztab. Po czterech lat z funkcji jego lidera odchodzi Paweł Bator, który pozostanie wolontariuszem, a oprócz tego koordynatorem regionalnym, koordynatorem ds. wdrożeń i zastępcą menadżera operacyjnego. Nowym liderem ostrzeszowskiego rejonu został Krzysztof Wąsala.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Kilka razy widziałem w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu lidera „Szlachetnej paczki” w Ostrzeszowie. – mówi. –Jako od lat wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrzebowałem czegoś co mógłbym robić po powrocie z pracy za granicą, konkretnie w Holandii. Poszukiwałem nowego zajęcia.

Pierwszym, ale już niezwykle ważnym zadaniem stojącym przed nowym liderem jest stworzenie grupy wolontariuszy, dzięki którym pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.
Pojawiają się w systemie już pierwsze rodziny, natomiast z wolontariuszami na razie jest bardzo słabo – podkreśla K. Wąsala. –Chcielibyśmy, żeby nowi wolontariusz do nas dołączyli. Razem możemy pomóc naprawdę wielu rodzinom, a jeżeli będzie nas tylko garstka to niestety będziemy musieli wiele rodzin odrzucić.

Aktualnie wolontariuszy jest sześciu, ale, aby akcja przebiegała sprawnie i przyniosła oczekiwane efekty liczba ta powinna wzrosnąć o drugie tyle.
 Jeżeli ktoś z was ma trochę czasu, lubi ludzi i lubi pomagać to zapraszamy do wolontariatu – apeluje ostrzeszowski lider. – Porozmawiamy na ten temat, zobaczymy czy kandydat nadaje się do tej pracy, przejdzie wdrożenie i szkolenie, a przede wszystkim zdobędzie super doświadczenie.
Pierwsze rodziny wymagające wsparcia już zostały wytypowane, co oznacza, że wolontariusze będą mogli przystąpić do pracy bez chwili zwłoki. To od nich w głównej mierze zależeć będzie, gdzie paczki ostatecznie trafią.
– „Szlachetna Paczka” to taka mądra pomoc. Nie pomagamy każdemu. Pomagamy ludziom, którzy wykazują inicjatywę, z czymś walczą, mają jakąś niepełnosprawność, mieli w rodzinie jakiś wypadek. – wyjaśnia K. Wąsala.
Aby znaleźć się na liście wolontariusz wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową „Szlachetnej Paczki” i postępować według zawartej tam instrukcji.

Ogłoszenia