Nowi lekarze, nowy sprzęt, nowe możliwości diagnostyczne. I co najważniejsze – nowe i nowoczesne podejście do pacjentek. Oddział ginekologiczno-położniczy Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia już dzisiaj szczyci się wysokim poziomem badań prenatalnych i szeroko prowadzoną diagnostyką w kierunku schorzeń ginekologicznych, jak również małoinwazyjnymi metodami zabiegowymi. A to jeszcze nie koniec zmian.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Intensywne i pozytywne zmiany w ostrzeszowskim szpitalu rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, wraz ze zmianą kadry zarządzającej placówką. W tym trudnym dla służby zdrowia, pandemicznym okresie, zmieniło się nie tylko podejście do zarządzania, ale też duża część zespołu lekarskiego. Pojawił się też nowy sprzęt, który pozwala na szersze i bezpieczniejsze metody diagnostyki i leczenia.

Wszyscy ginekolodzy, którzy w ostatnim czasie dołączyli do zespołu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, mają duże doświadczenie, gromadzone przez lata pracy w placówkach medycznych w całej Polsce – mówi Jarosław Iwaszkiewicz, Dyrektor ds. Medycznych OCZ – Ogromnie nas cieszy, że ci doświadczeni specjaliści nam zaufali i wspólnie budujemy mocny i oddany pacjentkom oddział.

Zmiany na oddziale widoczne są nie tylko z perspektywy lekarzy opiekujących się pacjentkami. Także pokoje zabiegowe i sale operacyjne wyposażone zostały tak, by jak najlepiej służyć potrzebom kobiet.

Jako zespół jesteśmy przygotowani do tego, by prowadzić pacjentki bezpiecznie i z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi – mówi ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dr Tomasz Żołnierczyk – Realizujemy badania profilaktyczne i diagnostykę na wysokim poziomie. Posiadamy certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i brytyjskie certyfikaty FMF w zakresie badań
prenatalnych. W leczeniu skupiamy się na zabiegach małoinwazyjnych, wykonywanych techniką laparoskopową. W ten sposób pomagamy w
przypadkach nietrzymania moczu lub, stosując zabieg LASH, usuwamy mięśniaki macicy.

Z odsieczą medykom przybył do szpitala powiatowego w Ostrzeszowie także nowoczesny sprzęt, wśród którego wymienić można USG, wykonywane w technologii 3D i 4D.

Pediatria, oddział Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, który po zmianach jako pierwszy otworzył się w pełni na pacjentów, jest dzisiaj wybierany 2-krotnie częściej niż w 2019 roku. O zadowoleniu pacjentów świadczą ich pozytywne opinie. Kolej na to, by dobre strony ginekologii i położnictwa szpitala powiatowego w Ostrzeszowie, doceniły pacjentki. Władze szpitala nie poprzestają jednak na tych dwóch oddziałach. Na jesień zaplanowane są kolejne informacje o zmianach w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski