Ogólnopolski sukces Koła Gospodyń Wiejskich w Korpysach! To właśnie jemu przypadło pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym zorganizowanym w ramach programu „Szczepimy się z KGW”. Nagrodą jest 25 tysięcy złotych do wykorzystania na potrzeby wsi.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zasady konkursu były bardzo proste. Wystarczyło wykonać zdjęcie podczas festynu promującego szczepienia przeciw COVID-19 i przesłać je do publikacji na specjalnej stronie internetowej, a następnie zmobilizować jak najwięcej osób do oddania głosu poparcia. Korpysy do akcji przyłączyły się 14 sierpnia podczas odbywających się tam dożynek. W trakcie imprezy zaszczepiły się 22 osoby, a także powstało wiele fotografii tworzących dokumentację wymaganą w celu uzyskania dotacji. Jak bowiem wiadomo, na pokrycie kosztów „festynu szczepionkowego” każde KGW mogło otrzymać 8 tysięcy złotych. Jedno ze zdjęć przedstawia kilka przedstawicielek Koła z Korpys wraz z dziećmi.

Ponieważ staramy się angażować do naszych działań też dzieci i młodzież mówi autorka fotografii Daria Drabent. Chcemy im pokazywać, ile przynosi to korzyści, ile radości i satysfakcji nam daje.

I właśnie to ujęcie zostało oficjalnie zgłoszone do konkursu.

Później trzeba się było postarać, żeby jak najwięcej osób zechciało na to zdjęcie zagłosować – kontynuuje D. Drabent. – Na naszej stronie Kor-Pyski opublikowaliśmy ogłoszenie, a nasze dalsze działania polegały na dzwonieniu, informowaniu naszych znajomych, zachęcaniu do głosowania i wsparcia naszej wioski.

Starania te przyniosły rewelacyjne rezultaty.

W Korpysach mieszka około 180 mieszkańców, to malutka wioska, licząca około czterdziestu domów, a zdobyliśmy 2.863 głosy! – nie kryje radości i dumy nasza rozmówczyni.

Zwycięstwo jest niezwykle przekonujące. Zdjęcie, które zajęło miejsce drugie zgromadziło bowiem o ponad 400 głosów mniej. Przewaga ta znalazła także odzwierciedlenie w wysokości. Zwycięzca zgarnął 25 tysięcy złotych, czyli aż do 10 tysięcy więcej niż następne w rankingu KGW.

Inwestować mamy w co, mamy mnóstwo planów – zapewnia D. Drabent. Kwota jest wręcz oszałamiająca. Nigdy wcześniej nie udało nam się takich pieniędzy w żaden sposób zarobić. Chcemy inwestować w coś, co będzie nam dawało przy kolejnych okazjach możliwość dochodu. Myślimy o maszynach do popcornu czy waty cukrowej, które będą dodatkową atrakcją podczas festynów. Co najmniej 2-3 festyny są organizowane w każdym roku. Chcemy, żeby nasza wioska i nasi przyjaciele się dobrze bawili. Staramy się urozmaicać czas wolny.

Nagroda ma służyć ponadto do dalszej modernizacji sali wiejskiej.

Udało nam się dużo zrobić, ale dużo jest też jeszcze do zrobienia. Jesteśmy tego świadomi, więc każde pieniądze się przydają – dodaje D. Drabent podkreślając, że z pozyskanych środków korzystać ma cała społeczność Korpysów. – My się jednoczymy, staramy się nie dzielić. Działamy wspólnie z OSP, z panią sołtys i radą sołecką. Pracujemy wspólnymi siłami.

Dodajmy, że w konkursie udział wzięło około 150 kół gospodyń wiejskich z całego kraju.

Ogłoszenia
J3M