Aż 48 ekip z całej Polski zgłosiło chęć udziału w II Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP „Myje Cup”. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. Sukces zeszłorocznej, pierwszej edycji zawodów zachęcił organizatorów do kontynuowania swojej inicjatywy.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W tej chwili oprócz listy startowej, która ma 48 miejsc jest jeszcze ponad 20 drużyn, które oczekują na liście rezerwowej – mówi naczelnik OSP Myje dh Marcin Ambroziak. – Uzyskają możliwość startu jeżeli któraś z drużyn się wycofa lub nie wpłaci opłaty startowej. 
Prawo startu mają wyłącznie młodzieżowe drużyny pożarnicze.
Mamy na liście startowej drużyny, które przyjadą z województwa pomorskiego, a dokładnie z Jagatowa koło Gdańska – informuje M. Ambroziak. – Przyjedzie drużyna z Bolesławic obok Zgorzelca. Przyjadą cztery drużyny z województwa śląskiego, pięć drużyn z województwa łódzkiego. Dużo drużyn jest z naszej okolicy, między innymi Grabów nad Prosną, Doruchów, Kobyla Góra, Kaliszkowice Kaliskie, ale są również drużyny z województwa mazowieckiego. 
Czy zawody halowe przebiegają podobnie jak te rozgrywane na wolnym powietrzu? Okazuje się, że nie.
Będzie to na zasadzie biegu wahadłowego, który ma cztery odcinki – wyjaśnia  naczelnik OSP Myje. – Trzeba wykonać zadania, które są praktykowane przez cały rok przez młodych adeptów pożarnictwa, w każdej jednostce, gdzie tylko są drużyny młodzieżowe. Nie powinno im to więc przysporzyć żadnych trudności. Dajemy im możliwość, aby się sprawdzili na tle innych drużyn. 
W gronie uczestników będą zapewne zwycięzcy pierwszej edycji, którzy nie musieli korzystać z oficjalnej drogi, czyli zapisów przez Internet. Mowa o męskiej MDP z Rychwału oraz żeńskiej MDP z Będziechowa. Miejmy nadzieję, że do walki o najwyższe lokaty włączą się także młodzi strażacy z powiatu ostrzeszowskiego. Z pewnością dużym wsparciem byłby dla nich doping licznej publiczności, a zatem zachęcamy do kibicowania. Wszelkie szczegóły dotyczące zawodów znaleźć można na profilu OSP MDP Myje w mediach społecznościowych. Rywalizacja ruszy 3 lutego o godzinie 9.00. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu do ratownictwa i pierwszej pomocy, zakupione dzięki finansowej pomocy władz samorządowych miasta i gminy. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M