Połącz się z nami
PROSMED2

Aktualności

Z młodzieżą o zagrożeniach współczesnego świata

Opublikowano

w dniu

Jak rozmawiać z młodzieżą o zagrożeniach współczesnego świata i skutecznie budować świadomość odpowiedzialnych postaw? Odpowiedzią na te pytania była czwarta edycja Forum Bezpieczeństwa, która odbyła się 27 maja w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Wydarzenie, którego inicjatorem jest wójt Kobylej Góry Wiesław Berski, po raz kolejny zgromadziło przedstawicieli służb i instytucji, którzy wspólnie edukowali młodych mieszkańców powiatu w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

– Forum skierowane było do młodzieży — uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas I szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu ostrzeszowskiego – mówi asp. sztabowa Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Głównym celem wydarzenia było zdiagnozowanie współczesnych zagrożeń, a także wskazanie skutecznych metod zapobiegania im. W tegorocznej edycji odbyło się sześć prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli różnych służb i instytucji. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim, Nadleśnictwa Przedborów, Ratownictwa Medycznego Wawrzyniak, terapeuta z Ośrodka Psychologiczno-Terapeutycznego Remedium w Ostrzeszowie, a także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Spotkanie odbyło się w dwóch turach i zgromadziło liczne grono uczniów wraz z opiekunami.

Fot. KPP Ostrzeszów

Reklama
J3M
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − piętnaście =

Popularne tematy