Ruszyły prace rewitalizacyjne na terenie rynku w Grabowie nad Prosną. Gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1.800.000 złotych, co stanowi 90% kosztów.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Wizerunek grabowskiego rynku ulec ma poważnym zmianom na lepsze.

 Będzie więcej zieleni, nowa nawierzchnia asfaltowa, nowa kostka brukowa, powstanie toaleta publiczna, parkowanie skośne, fontanna na środku – zapowiada burmistrz Maksymilian Ptak. – Stworzymy też miejsca do konsumpcji, wyeksponujemy historyczną pompę i, co warto podkreślić, na grabowskim rynku mieliśmy kamienie, które, we współpracy z architektem Maciejem Maleszką, zostały przeniesione do miejskiego parku.

Przyjmując ostateczną wersję projektu rewitalizacji wzięto pod uwagę sugestie mieszkańców zgłaszane po zaprezentowaniu wizualizacji.

 Uwzględniliśmy uwagi i dlatego będzie więcej zieleni, ale także pod względem funkcjonalności parkowania wprowadziliśmy drobne korekty – wyjaśnia burmistrz. Ogólny zarys jest jednak taki jak na wizualizacji.

Co zapewne ucieszy właścicieli samochodów, domalowanych zostanie kilka dodatkowych miejsc parkingowych. Będzie można też odpocząć, korzystając z miejsc przeznaczonych do konsumpcji, których dotąd brakowało.

– Te miejsca będą mogły być wykorzystane przez lokale gastronomiczne, których mamy kilka: restaurację, kebab, cukiernię  dodaje Maksymilian Ptak.

Według planu realizacja zadania zakończy się w listopadzie bieżącego roku. Na tym jednak nie koniec, ponieważ z tego samego źródła, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych gmina Grabów, otrzymała dofinansowania także na remonty podległych sobie ulic i dróg, w tym: Klasztornej i Szkolnej w Grabowie, drogi obok cmentarza w Bukownicy, drogi Palaty-Jaźwiny oraz tzw. alei gruszowej w miejscowości Chlewo.

– To jest plan na ten rok– zapewnia burmistrz. –W przyszłym roku, również z 95-procentowym dofinansowaniem Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych będziemy realizowali kolejne odcinki drogowe na terenie miasta i gminy. Pozyskaliśmy bowiem 8,5 miliona złotych i podzieliliśmy je na inwestycje drogowe. Część dróg w tym roku, część w przyszłym.

Ogłoszenia
J3M