Na 5 lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie skazał sprawcę tragicznego wypadku w Ligocie. Zginęła w nim 16-letnia Alicja z Sycowa.

Ogłoszenia
wrobel

Tragedia rozegrała się 14 lipca 2020 roku. Z ustaleń śledczych wynikało, że 26-letni mieszkaniec Oleśnicy, siedzący za kierownicą audi a4, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie kilkukrotnie dachował.

W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 16-letnia pasażerka. Samochodem podróżowali również 19-letni mężczyzna i 16-letnia kobieta (mieszkańcy pow. oleśnickiego), którzy z kierowcą trafili do szpitala na obserwację. Nie doznali oni poważniejszych obrażeń.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie we wrześniu ubiegłego roku.

–  Według ustaleń kierowca nie zapanował nad pojazdem, przejechał na prawy pas ruchu, skarpę rowu i dachował. Miał wtedy od 0,7 do 1,01 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i jechał z prędkością od 120 do 160 kilometrów na godzinę – przekazał kilka miesięcy temu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna przyznał się do winy. Potwierdził, że tego dnia wypił piwo, a mimo to zaproponował znajomym przejażdżkę nad zalew w Kobylej Górze.

Wyrok w tej sprawie zapadł 14 lipca. Sąd uznał oskarżonego winnym tego, że znajdując się w stanie nietrzeźwości i jadąc z nadmierną prędkością spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć na miejscu zdarzenia poniosła pasażerka samochodu powiedziała portalowi OlesnicaInfo.pl wiceprezes Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie Barbara Sabała-Bronś. – Kierowca został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności. Orzeczono wobec niego także obowiązek wypłaty zadośćuczynienia za śmierć córki jej rodzicom. Jest to kwota po 25 tys. zł dla każdego z rodziców. Mężczyzna ma także dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Wyrok jest nieprawomocny. RED

Ogłoszenia
Gruchot