Pod koniec czerwca ostrzeszowska komenda policji została powiadomiona o zdarzeniu, które miało miejsce na stacji paliw w Ligocie. Jak się okazało, nieznany sprawca – poruszający się samochodem marki Ford – podając się za znajomego właściciela wyłudził od pracownika stacji 1500 złotych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– Następnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali w miejscowości Kobyla Góra 43-letniego mieszkańca Kalisza, który poruszał się opisanym w zgłoszeniu pojazdem – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – W toku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna tego dnia kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że jest on również poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Kierującego fordem zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Po wykonanych czynnościach mężczyznę przekazano funkcjonariuszom służby konwojowej celem przewiezienia i umieszczenia w areszcie śledczym. RED

Ogłoszenia
J3M