Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru, jaki wybuchł w sobotę 30 września około godz. 19 w domu jednorodzinnym w miejscowości Turze. Z ustaleń strażaków wynika, że doszło tam do wybuchu kartusza z gazem.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały budynek mieszkalny jednorodzinny, z którego wydobywał się dym. Mieszkańcy ewakuowali się jeszcze przed naszym przybyciem – poinformował mł. kpt. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Działania straży pożarnej polegały na przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że do pożaru doszło w wyniku rozszczelnienia kartusza, a następnie wybuchu w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się więźbę, co przyczyniło się do zaprzestania rozprzestrzeniania pożaru, a następnie do jego ugaszenia. – Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu budynku przy użyciu kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania pozostałych zarzewi ognia i ich dogaszenia. Pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym na obecność szkodliwych substancji – dodał strażak.

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. RED

Ogłoszenia
J3M