Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana droga powiatowa na odcinku od Biskupic Zabarycznych do Kotłowa. Przetarg na wykonanie tej inwestycji został ogłoszony 15 września br.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Realizację tego zadania władze powiatu uzależniały od zaangażowania finansowego miasta i gminy Mikstat, dlatego Rada Miejska w Mikstacie na niedawnej sesji podjęła stosowną uchwałę o przekazaniu na modernizację tej drogi 125 tys. zł. – Sukcesywnie w ten sposób od lat modernizujemy drogi powiatowe biegnące na terenie naszej gminy. Dzięki temu znikają nie tylko przysłowiowe dziury, ale przede wszystkim powstają nowe chodniki, jak w Przedborowie, Biskupicach Zabarycznych czy Kaliszkowicach Ołobockich. Modernizowane są pobocza i nawierzchnie asfaltowe. To podnosi przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i komfort życia naszych mieszkańców. Myślę, że współpraca naszego samorządu z powiatowym w sferze drogownictwa cieszy Lecha Janickiego, starostę ostrzeszowskiego i jest satysfakcjonująca dla naszej społeczności lokalnej. Warto także podkreślić zaangażowanie i determinację Tomasza Maciejewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrzeszowskiego w działaniach na rzecz modernizacji powiatowych dróg – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

W poniedziałek, 14 września br. Rada Powiatu Ostrzeszowskiego przyjęła uchwałę, w której zabezpieczyła środki (125 tys. zł) na remont odcinka drogi powiatowej z Biskupic Zabarycznych do Kotłowa, a dzień później został ogłoszony przetarg, który powinien wyłonić wykonawcę tej inwestycji. PK

Ogłoszenia
Zielony Ogród