Pojawili się w sklepie, który jak się okazało… okradli kilka miesięcy wcześniej. Mowa o złodziejach z pow. kaliskiego, którzy dzięki czujności sprzedawczyni wpadli w ręce policjantów.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Wszystko wydarzyło się 7 lipca na terenie jednego ze sklepów w Mikstacie. Na miejsce dysponowano funkcjonariuszy z miejscowego Posterunku Policji.

Zgłaszający oświadczył, że został poinformowany przez sprzedawczynię, że na terenie sklepu należącego do jego rodziców byli widziani mężczyźni, którzy w dniu 29 marca br. dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Kobieta rozpoznała mężczyzn po przejrzanym nagraniu z monitoringu i jest pewna co do ich tożsamości – relacjonuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej komendy. – Udający się na miejsce zgłaszający zauważył zaparkowany na ul. Kościuszki w Mikstacie pojazd marki Honda, którym wówczas poruszali się sprawcy, a następnie zauważył mężczyzn utrwalonych na sklepowym monitoringu. Mężczyzna udał się za nimi informując jednocześnie policję.

Mikstaccy policjanci, przy udzielonym wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną oraz Wydziału Kryminalnego w Ostrzeszowie zatrzymali mężczyzn. Złodziejami okazali się: 64-, 41- i 32-latek z pow. kaliskiego.

W toku podjętych czynności ustalono, że przedmiotowej kradzieży w marcu dokonało dwóch z nich, tj. 64- i 32-latek. W związku z powyższym zostali oni zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności, w trakcie których okazało się, że 64-latek kierował pojazdem pomimo braku uprawnień, za co został ukarany mandatem karnym – dodaje asp. Magdalena Hańdziuk.

Mężczyznom został przedstawiony zarzut kradzieży, a o ich losie zadecyduje sąd.

fot. sxc.hu

Ogłoszenia