Od najbliższego piątku Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia przyjmowało będzie pacjentów covidowych.  Dostępnych będzie 51 łóżek zwykłych i 4 respiratorowe. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

 Aktualnie szpitale w województwie dysponują 584 łóżkami, z czego 322 łóżek jest zajętych. W ciągu doby hospitalizowanych jest 30-40 osób. Dla pacjentów wymagających leczenia specjalistycznego przygotowanych jest 58 respiratorów. Z tej puli 18 łóżek pozostaje zajętych. Dlatego też od 2 listopada, zgodnie z wnioskiem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, rozpoczął działalność szpital tymczasowy w Poznaniu dla pacjentów z Covid-19.

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań już od najbliższego piątku pacjentów zakażonych koronawirusem przyjmowało będzie również Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Jak zapewnia starosta Lech Janicki wszystko jest już organizacyjnie dopięte na ostatni guzik. – Szpital będzie funkcjonował normalnie, każdy z oddziałów będzie pracował i przyjmował pacjentów, w szczególności oddział chirurgii i ginekologia – zapewnia starosta.

Oddział covidowy utworzony zostanie na drugim piętrze szpitala. RED

 

 

Ogłoszenia
J3M