Gra miejska, bieg na orientację i gala 10-lecia Wolnego Miasta – to główne punkty programu tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ostrzeszowie i Kobylej Górze.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W programie wydarzenia jest wiele atrakcji dla osób w każdym wieku, jednak jego kulminacyjnym punktem jest gra miejska „Skarb Ostrzeszowa”. – Każdego roku tematyka nawiązuje do wydarzeń historycznych dotyczących zarówno makro jak i mikrohistorii naszego regionu. W tym roku połączyliśmy dwa tematy lokalne, którymi są: 100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ostrzeszowie oraz jubileuszowa 10. edycja Wolnego Miasta – mówi rzecznik prasowy Wolnego Miasta wędr. Natalia  Łukaszewicz.

W ramach obchodów zorganizowany będzie również bieg na orientację ,,Rajd Małkowskiego” w  Kobylej Górze oraz gala 10-lecia Wolnego Miasta „Pióra 2021”. – Celem naszego projektu od lat jest szerzenie idei radosnego i pełnego treści przeżywania patriotyzmu wśród mieszkańców naszej ziemi – dodaje harcerka. – Inicjatywa zrodziła się w środowisku ostrzeszowskich harcerek i harcerzy już w 2012 roku, kiedy to postanowiono oderwać się od schematycznego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w mediach społecznościowych.

Ogłoszenia
J3M