Włodzimierz Drogi, który przez ostatnich 20 lat kierował Zakładem Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie, został w czwartek odwołany z tego stanowiska przez radę nadzorczą. Jego miejsce zajął Artur Derewiecki, były dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Włodzimierz Drogi o tym, że zostanie odwołany dowiedział się kilka dni wcześniej. –  Odwołanie prezesa dla burmistrza zawsze jest trudną decyzją, tym bardziej prezesa, który przez 20 lat wieloma rzeczami się przysłużył. Mam tu na myśli całą modernizację i tworzenie systemu cieplnego, czy budowę basenu i modernizację kompleksu sportowego. Ale wyszedłem z założenia, że teraz jest czas na zmiany. Spółka funkcjonuje na zmniejszonych obrotach, ale w okresie po pandemii musi wyjść już z gotowym planem działania – komentuje swoją decyzję burmistrz Patryk Jędrowiak. 

Jak dodaje włodarz Ostrzeszowa, powodem odwołania w trybie natychmiastowym Drogiego była „rozbieżna wizja, co do dalszego funkcjonowania spółki i planów jej restrukturyzacji oraz funkcjonowania już po okresie pandemii„.

Jak już wcześniej informowaliśmy, ZEC boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Jak wiadomo, spółka nie tylko zajmuje się dostarczaniem ciepła, ale też zarządza krytą pływalnią, restauracją „Zacisze”, hotelem oraz obiektami sportu i rekreacji. Pandemiczne ograniczenia doprowadziły zatem do powstania poważnych strat finansowych. Nowy prezes Artur Derewiecki nie będzie miał więc łatwego zadania. – Pan Artur Derewiecki był przez wiele lat członkiem rady nadzorczej, zarówno za mojej kadencji, jak i wcześniejszego burmistrza, więc ma na tyle dużą wiedzę na temat funkcjonowania spółki, że jest w stanie rozpocząć pracę w niej od razu – mówi Jędrowiak dodając jednocześnie, że Derewiecki sprawdził się jako manager OCK.

Nowy prezes oficjalnie rozpocznie pracę już w piątek, 5 lutego. RED

Ogłoszenia
Plus