25-letni obywatel Maroka został zatrzymany do dyspozycji prokuratora pod zarzutem dokonania kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło w czwartek (30 listopada) w jednej z firm na terenie gminy Grabów nad Prosną.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Według osoby zgłaszającej to organom ścigania, sprawca po wyważeniu drzwiczek do kasety, w której znajdowały się pieniądze dokonał kradzieży około 2 tysięcy złotych.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wykonali czynności z udziałem technika kryminalistyki – informuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Niestety na miejscu włamania nie ujawniono śladów nadających się do identyfikacji. W toku dalszych czynności ustalono, że miejsce zdarzenia jest objęte monitoringiem. Na podstawie przejrzanych nagrań wytypowano sprawcę, którym okazał się 25-letni obywatel Maroka, przebywający od jakiegoś czasu na terenie Grabowa.

Tego samego dnia o 17:30 mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Skradzione mienie udało się częściowo odzyskać, a sprawca następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Po wykonanych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie czynnościach, 25-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej celem ustalenia legalności jego pobytu na terenie Polski. ŁŚ

Ogłoszenia