Utrudniony wyjazd karetki – to główny argument władz szpitala za wprowadzeniem na terenie placówki strefy płatnego parkowania. Ta obowiązywać ma najprawdopodobniej od 1 lipca.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Po wprowadzeniu przez władze gminy strefy płatnego parkowania przyszpitalny parking traktowany jest jako bezpłatne miejsce, na którym można zostawić od rana do późnych godzin popołudniowych swój samochód. Auta zostawiają przeważnie kierowcy dojeżdżający do Ostrzeszowa, do pracy. Chętnie korzystają z niego również uczniowie i klienci sklepów zlokalizowanych w pobliżu lecznicy. Niestety często dochodzi do sytuacji, że z parkingu ciężko jest wyjechać, utrudniony wyjazd ma również załoga karetki pogotowia. A przecież w tym wypadku liczy się każda sekunda.

Musimy objąć teren szpitala strefą płatnego parkowania ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i dogodny dostęp do placówki dla osób korzystających z jego usług. Najważniejszym argumentem jest jednak udrożnienie wyjazdu karetki pogotowia. Mieliśmy już sytuacje, że karetka nie mogła wyjechać, bo na terenie, na którym obowiązuje zakaz parkowania, stały samochody. Kierowcy tłumaczą się, że przyjechali tylko na chwilę, na zakupy… A przecież ta chwila może komuś uratować życie. Pamiętajmy o tym – apeluje prezes szpitala Zbigniew Kluczkowski.

Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy parkują swoje pojazdy tarasując wyjazd karetki, a nawet parkują tuż przy bramach wyjazdowych służb ratunkowych.

Strefa płatnego parkowania obowiązywać ma 7 dni w tygodniu od godz. 6 rano do 22. Obsługą parkomatów zająć ma się firma wyłoniona przez szpital w przetargu. Strefa obowiązywać ma od 1 lipca pod warunkiem, że zgodę na montaż parkomatów wyda do tej pory konserwator zabytków. Teren ten bowiem objęty jest strefą konserwatorską.

Darmowy, jak do tej pory, będzie parking wzdłuż ogrodzenia przy Izbie Przyjęć. RED

 

Ogłoszenia
J3M