ostrzeszowinfo.pl » Katalog firm » Dom i ogród

ID firmy: 14875

AquaSolution

FILTROWANIE WODY – ZDROWE CIAŁO, ZDROWY UMYSŁ

Filtrowana woda – dlaczego warto?

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu, człowiek powinien pić około dwóch litrów wody każdego dnia. Jeżeli zastosujemy się do tej zasady , będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez bardzo długi okres czasu. Jednakże w tym wszystkim niebagatelne znaczenie ma WODA, którą spożywamy. Należy pamiętać, że powinna ona być najwyższej jakości i być pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń i związków szkodliwych dla zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiedni filtr lub dystrybutor, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się smaczną i zdrową wodą.

Proces filtracji wody – Dlaczego jest taki ważny?

Woda z kranu często uchodzi za czystą i nieskazitelną oraz zdatną do picia. Owszem w wielu przypadkach tak jest i nic złego nam się nie stanie po jej spożyciu. Pomimo tego, że woda wydostająca się z wodociągów jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych, to żeby trafić do naszych kranów, musi przebyć długą drogę przez rury, które często są już stare, wysłużone i zanieczyszczone. Dzięki temu może zawierać ona wiele substancji i związków szkodliwych, takich jak ołów i miedź. Dodatkowo woda wodociągowa może wyróżniać się dużą twardością, co prowadzi do osadzania się kamienia, a to staje się bardzo uciążliwe i niekorzystne dla naszego zdrowia. Czy zastanawialiście się kiedyś, co kryje się w składzie zwyczajnej „kranówy”?

Najlepszym rozwiązaniem jest filtrowanie wody, takie działanie spowoduje, że woda w naszym kranie będzie nie tylko czysta, ale także poprawią się jej walory smakowe. Filtrowanie wody to proces polegający na mechanicznej filtracji drobinek różnego pochodzenia i pozostawieniu ich na filtrze, działanie to ma również na celu pozbycie się chloru, który znacząco wpływa na smak wody.

Aby cieszyć się wysokiej jakości wodą, dbając przy tym o nasze zdrowie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju filtry do wody lub dystrybutory - np pod adresem https://www.aquasolution.pl/12-dystrybutory-wody. Jedne i drugie idealnie spełnią swoją funkcję, które wybierzemy zależy tylko od nas i naszych potrzeb.

Dystrybutory do wody świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju placówkach publicznych (szkoły, przedszkola, biura, budynki gastronomiczne itp.). Urządzenia te posiadają funkcję podgrzewania, a także chłodzenia wody, inne, bardziej zawansowane modele posiadają również wodę gazowaną. Wyróżnia się dwa rodzaje dystrybutorów, takie, które:

- zasilane są z podłączonych butli galonowych,
- podłączone są bezpośrednio do sieci wodociągowych.

Różnego rodzaju filtry do wody natomiast sprawdza się w warunkach domowych. Również uzdatniacze wody okazują praktyczne. Zobacz więcej na https://prostozkranu.pl/blog/uzdatniacz-wody-n20

Filtry do wody dzielimy na:

- mechaniczne,
- z wkładami węglowymi,
- z odwróconą osmozą,